Голяма красавица се оказа дъщерята на Мая Манолова – Ралица. Тя е единственото дете на бившия омбудсман от брака ѝ с митничаря Милен Манолов.
За разлика от майка си, която от години е в центъра на общественото внимание, Ралица предпочита да стои далеч от светлините на прожекторите. Не дава интервюта и не участва в публични дискусии, въпреки че фамилията ѝ често се споменава в медиите. Присъствието ѝ в социалните мрежи също е почти символично. Но дори и при редките си появи – например на обща снимка с майка си – впечатлява с естествената си красота и стил.
35-годишната Ралица следва съвременните градски модни тенденции. Облича се изискано, залагайки на дрехи от по-висок клас, но без натрапчиво демонстриране на марки.
Тя е завършила икономика в Германия, след което учи право в София. Владее свободно немски и английски. Работила е в сферата на международната търговия, а по-късно постъпва в Министерството на труда и социалната политика, където заема ръководна позиция в дирекцията по европейски програми.
През 2016 г. Ралица сключва брак с Мартин Мирчев, с когото се запознава в младежката организация на БСП. Оттогава двамата са неразделни. Година след сватбата ѝ се ражда синът им Максим – първото внуче на Мая Манолова.
Източник: в. „Ретро“