Популярният водещ Драгомир Драганов, познат на широката аудитория като Чая, се подложи на бариатрична операция за отслабване в Турция навръх рождения си ден 22 януари. Два дни след интервенцията той пусна снимка от болничното си легло в социалните мрежи. В поста си журналистът сподели, че е претърпял медицинска интервенция в Турция и съзнателно е избрал рождения си Ден за тази важна стъпка.
„Изключих си телефона. Трябваше да бъда сам. Сам с моя земен ангел Марина Вълканова. Реших да легна под ножа точно на рождения си ден, за да запомня завинаги датата на моето прераждане
Е, както виждате вече съм на път към славните 55, които предстои да навърша след точно 363 дни. По-мотивиран от всякога да заживея по нов начин, да се обичам и да се грижа за себе си повече и в пъти по-добре“, написа той във Фейсбук.
През последните години Чая качи значително килограми, което вероятно е мотивирало решението му за тази драстична промяна в името на здравето.
„Галерия“ се свърза с Драго, за да разкаже как се чувства, защото възстановяването след такава интервенция не е лесно и изисква сериозни усилия - от специален хранителен режим до постоянна подкрепа от специалисти. Процесът на захранване е от съществено значение за избягване на усложнения.
"Още е много рано да говоря, минали са само десетина дни след операцията, нека да разкажа подробно след месец, но се чувствам добре. Не ме боли, защото операцията ми беше лапароскопска, не са ми правили разрези, имам само пет малки дупчици като грахово зърно. В Турция още на първия ден те изправят на крака със системите.
На всеки кръгъл час трябва да правиш десет обиколки на коридора и така възстановяването е по-бърза, и лесно. Сега три месеца ще се захранвам", лаконичен беше тв водещият и обеща да разкаже подробности след време.