Бащата на хип-хопа пее за България

https://hotarena.net/lubopitno/bashtata-na-hip-hopa-pee-za-balgariya HotArena.net
Бащата на хип-хопа пее за България

Един от създателите на хип-хоп културата Krs-One, пя за България, като импровизирано поздрави цялата страна. Столичният клуб в подлеза на НДК беше  препълнен с фенове на рап легендата, а самият той даде поле за изява на всички брейк танцьори в залата, пише Телеграф.

Танците започнаха в тълпата, но когато забеляза колко много са участниците, рапърът ги покани на сцената, като за себе си остави съвсем малко пространство. Типично в негов стил през цялата вечер изнасяше „лекция“ за хип-хопа и колко е важно да се помнят неговите корени. Изпълни множество импровизации - или както се казва на езика на хип-хопа, „фрийстайл“ - като в една от тях поздрави цяла България. Кулминацията на събитието беше създаването на графити на живо на сцената, докато Krs изпълняваше една от най-емблематичните си песни - Sound of da police, по-известен като химн на ченгетата.

Събитието бе част от турнето му Temple of Hip Hop European Tour 2025, в рамките на което легендата обикаля цяла Европа. Лорънс „Крис“ Паркър, по-известен със сценичните си имена Krs-One и Teacha, е американски рапър от Бронкс и често е смятан за един от „бащите“ на хип-хопа. Той става известен като част от група Boogie Down Productions, която създава с DJ Scott La Rock в средата на 80-те. Известен е с богатите си знания за културата, импровизациите си и „лекциите“, които изнася на всяко едно участие.

1 Коментара

📌 Reminder; SENDING 1,41761 BTC. Continue >> https://graph.org/Message--04804-03-25?hs=106a75beaec249844f7483e42acef61c& 📌

преди 1 ден

qfivys

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.