Гунди и Стефан Данаилов бележат живота на актьора Павел Иванов

https://hotarena.net/laifstail/gundi-i-stefan-danailov-belezhat-zhivota-na-aktyora-pavel-ivanov HotArena.net
Гунди и Стефан Данаилов  бележат живота на  актьора Павел Иванов

Две големи личности бележат живота на младия актьор Павел Иванов. Това са футболиста Георги Аспарухов, чиято личност актьорът пресъздава във филма „Гунди-Легенда за любовта“, и Стефан Данаилов, чийто клас завършва в НАТФИЗ през 2016 г. От първия Павел попива ценни житейски уроци, а от втория – за професията.

 

Павел Иванов, който на 8 септември празнува 31-вия си рожден ден, е роден в Русе и преди да се ориентира към актьорството, се занимавал активно с народни танци. Още от 6-годишен се изявява с ансамбъл на сцена. Казвал е, че с народните танци се научил на дисциплина и движение, а и на патриотизъм. Завършил е в Математическата гимназия в родния си град. Като ученик актьорът тренирал баскетбол с приятели в свободното си време. Както повечето младежи от 90-те, и Павел и другарите му се виждали като популярните баскетболисти от това време. Когато играели за удоволствие или на състезание, даже се наричали един друг Коби (Брайънт) или Майкъл (Джордан), когато осъществявали сложна успешна атака.

Актьорството обаче винаги повече е привличало Павел Иванов. Имал и съмишленик. Един от приятелите му още от тийнейджърските му години е Стелиан Радев, друг известен днес млад актьор. Двамата не пропускали да гледат гостуващите в Русе моноспектакли на Мариус Куркински и Камен Донев. Стелиан вече бил поел по пътя към актьорството, така че помогнал на Павел. Завел го в драматичен театър „Сава Огнянов“, откъдето започват кариерата си големи артисти, сред които Татяна Лолоа и Виолета Гиндева. Павел влязъл в школата на утвърдения актьор Венцислав Павлов, но скоро заниманията на младия талант станали професионални.

„Неусетно ме взеха в Русенския театър още преди да имам 18, с позволението на родителите ми и направихме около 8 пиеси“, споделя Павел. Въпреки че с тези изяви той дал категорична заявка, че актьорството е негово признание, младежът срещал съмнение у учителите си в гимназията. Намеквали му, че не прави добър избор. Павел обаче имал подкрепа от семейството си. Все пак се случвало съмнение да се прокрадне и в реплики на родителите му. В тези моменти Павел не губел увереност. Примерът, който имал от световните баскетболни звезди, на които се възхищавал, го мотивирал и вдъхновявал, че ще постигне мечтите си. Заради тях актьорът дори загърбил баскетбола, с който в един момент вече се занимавал професионално. Искал да се съсредоточи върху актьорството. Иначе и днес тупа топката и я вкарва в кошове веднъж-два пъти седмично.

След като завършва Математическата гимназия, Павел нямал съмнение как ще продължи. Кандидатствал в НАТФИЗ и бил приет от раз в класа на проф. Стефан Данаилов – човекът, изиграл една от главните роли в живота на младия артист. Освен тънкости в професията, Павел помни и житейски напътствия от Ламбо. Като това, че самочувствието е полезно в актьорството, както и че суетата не е лоша. Напротив, хубаво е хората да ти се радват, да те карат да се чувстваш убеден, че се справяш добре. „Повече от баща бе за нас“, споделя Павел Иванов. Веднъж младежа поел инициативата да води свои състуденти през лятото на палатка в див залив. Навремето Стефан Данаилов също обичал такъв тип летуване, но като научил за плана на учениците си, поискал подробности за организацията. За да е спокоен, че ще се чувстват добре, най-вече дамите от класа, Ламбо накарал Павел да влезе в интернет и да му покаже най-добрата палатка на пазара, с най-много екстри. Младият актьор го направил, след което Стефан Данилов настоял да му даде пари, за да я купи веднага. Чак когато Павел я взел и му я показал, Мастъра одобрил да води момичетата от класа на къмпинг.

Благодарение на проф. Стефан Данаилов, Павел Иванов попаднал в Народния театър още преди да се дипломира. Племенницата на Мастъра – Росица Обрешкова, която му била асистент в Академията, поставяла пиеса и имала нужда от млад артист, но в състава на театъра нямало подходящ. Веднага се допитала до Стефан Данаилов за препоръка. Той споменал Павел Иванов, дори гарантирал за качествата му. Така младият артист дебютира в Народния театър в спектакъла „Лунатици“.

„Това ли е новият Стефан Данаилов?“, възкликнала Аня Пенчева, когато видяла Павел Иванов на репетициите. С това го накарала да се чувства комфортно сред утвърдените си колеги. Иначе Павел винаги е изтъквал, че няма как да се сравнява с Мастъра. Предвид голямата му обществена функция и наследство в културния и обществен живот, личността на г-н Данаилов, както го нарича Павел Иванов, няма как да бъде повторена или оприличена на друг.

„Г-н“ младият актьор, който след дипломирането си е играл със Стефан Данаилов в пиесата „Актрисата“, прибавя и към имената на Георги Аспарухов – футболистът, чиито кариера и живот пресъздаде в актуалния кинохит „Гунди – Легенда за любовта“. Това е роля, която отсега е ясно, че е сред водещите в кариерата му. Актьорът, който от малък е слушал истории за Гунди, научил, че се подготвя филм за него през 2017 г. Споделил му го сценаристът Емил Бонев. Разбира се, тогава все още не било сигурно, че филмът ще бъде реализиран, както и участието на Павел в главната роля. Въпреки това, младият актьор се заел с подготовката си. В продължение на 6 години той изучавал живота на Георги Аспарухов – в професионален и личен план, като наблягал и на физическата подготовка. Тогава силно впечатление на Павел направил фактът, че преди да се съсредоточи върху футбола, като дете и като подрастващ Гунди също се е занимал с баскетбол. Когато станало ясно, че снимките стартират, въпреки поканата през 2017 г., Павел се явил на солиден кастинг за ролите във филма заедно с десетки други актьори. След като бил избран да изиграе Георги Аспарухов, започнал още по-сериозна работа.

За физическата подготовка му помогнал Станислав Ангелов-Пелето. Благодарение на него, Павел усвоил задната ножица. Тренирали в гимнастическа зала, което било осигурено от шампиона Йордан Йовчев. С изтощителни тренировки, усвоил прилични футболни умения, при това така че да бъдат съобразени с всички останали аспекти от сцените във филма, чието случване било разграфено до секунда. По време на снимките имало някои необичайни неща. Всъщност, мисериозни, дори свръхестествени събития придружавали реализирането на филма. Мачовете, които влизат в сценария, не са художествена измислица, а действително провели се. Така че и ситуациите, и резултатите от тези футболни срещи са съвсем реални, както и пресъздадените в лентата метеорологични условия. От екипа на филма се погрижили да осигурят техника, с която да направят пълна възстановка на тези условия, но не се наложило да я използват. Когато започвали да снимат, времето внезапно се променяло, сякаш така че да съвпадне напълно към това, което е било по време на действителната футболна среща. А до преди това нищо не предвещавало, че ще вали дъжд, например.

Павел Иванов попива много от житейската философия на големия футболист. Отношението на Георги Аспарухов към професията му, както и любовта към семейството му имало трайно отражение върху актьора. Така че още повече, че се съсредоточил да прави нещата, които обича, и да се грижи за семейството си. Павел научил от Гунди още, че най-добрият отговор на всеки вид атака или предизвикателство се постига с търпение, смиреност и чрез средствата на това, в което си добър. И да не посягаш към неща, които не разбираш. Актьорът е казвал още, че моралната отговорност да изиграе една от най-големите футболни легенди у нас е осъзната. Такава била за целия екип на филма.

Павел Иванов, който е познат като кмета на Велико Търново в сериала „Дяволското гърло 2: Есента на демона“ и от сериала на Би Ти Ви „Татковци“, работи винаги усърдно и отдадено, при това и доста активно. Също като родителите си. В момента е зает с моноспектакъла си, който ще представи съвсем скоро. В личен план актьорът е отдаден на семейството си. Той е женен за балерината Марина Стоилова. Двамата имат син, който изигра наследника на футболната легенда във филма „Гунди – Легенда за любовта“.

„Моята съпруга ме подкрепяше през тези 6 години подготовка, за което й благодаря безкрайно, тя понесе много. Синът ни се гордее с майка си и я обича. С него често влизаме в схватки кой я обича повече, трудно си я делим. Признателността ми е насочена към създателите на филма, които направи невъзможното да бъде реалност“, сподели Павел Иванов в социалната мрежа при премиерата на филма, на която отиде със семейството си.

 

 

3 Коментара

Nekos

преди 1 месец

ГАРАHТИРАHO: Зa 21 дни щe пpaвитe жecтoк CEKC като пopнoзвeзда - ще увeличите тpайно пeниcа си със 7 см и ще започнете да получавате еpeкция за 3 секунди и твъpдa кaто cтомaнa, кoлкoтo дълго иcкaте!---- https://cia.sh/stilmen

Коментирай

Урунгел дойчева

преди 1 месец

Каква гадна и жестока съдба. Гунди, Пол Уокър, Джеймс Дийн..

Коментирай

Бивш от МВР76

преди 1 месец

!!! надежда дойчева - 15 години затвор са крайно недостатъчни !!! Гугъл. БРУТАЛНА СНИМКА. Новини Бг. Видяхте ли я вече Грозната и Миризлива Мангалка надежда дойчева. Винаги съм се чудил откъде идва твоето самочувствие бе Грозна и Миризлива Мангалко надежда дойчева.

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.