Продуцентните на Джордж Клуни с имоти в Хасково
Холивудските звезди братя Коен са съсобственици на няколко големи имота в Хасково, научи преди всички на място “България Днес”.
Фамилията Коен е била трайно установена в южния град преди 9 септември 1944 г. един от центровете на тютюневата промишленост у нас. На фамилията Коен са се водили различни недвижими имоти, но за които няма точна информация дали са били национализирани анблок и дали след 10 ноември са били реституирани частично.
В Хасково е родена и първата братовчедка на световните кино знаменитости - Клара Коен, по професия медицинска сестра, разузна още вестникът. В момента 58-годишната жена живеела в Русе след развода със съпруга си. Нейни приятелки от ученическите години в Хасково твърдят, че в крайдунавския град родът Коен също притежавал богати имоти. “България Днес\" успя да установи кои са и къде точно се намират имотите, в които наследствен дял притежават и прочутите роднини на Клара Коен. Става въпрос за две големи сгради, разположени в подножието на хълма, върху който се извисява най-високата статуя на Света Богородица в света. Вляво, когато се погледне отгоре, е фамилната къща на семейство Коен, запазила през годините автентичната си боя в цвят охра. Вдясно от нея е също голяма постройка, боядисана в същия цвят, която по думите на местните е била тютюнев склад. И двата имота са равни по височина - около 3-етажни, което за времето си, а и в наши дни е солидна инвестиция. За съжаление, топ продуцентите в Меката на киното надали ще получат скоро дяла си от двете сгради, а вероятно и от другите си имоти в Хасково.
Личи си, че те пустеят но дали фамилията не е получила възможност да ги реституира, или не е предявила претенции за това, остава загадка. Според стари хасковлии тютюневият склад е бил използван по предназначение много години след 9 септември 1944-та, а в съседната постройка се е намирала администрацията. Днес те бавно, но ся но се рушат пред очите на всички жители. По-голямата част от тях нямат идея какво конкретно трябва да се направи за спасението на имотите. Върти се сред хасковлии градската легенда, че интересите на местните елити и силни на деня хора оставяли ситуацията на пауза, за да може сградите да се превърнат почти в руини и да бъдат „приватизирани\" под масата. Наясно ли са братя Коен и техните роднини с този слух, също е питане без отговор.
Елементарната логика подсказва, че дори двамата прочути да са суперзаможни, изобщо не означава, че те автоматично са се отказали от своите дяловете в недвижимите имоти на фамилия Коен, намиращи се тяхната прародина.