ТЕЖЪК УДАР: TikTok забранява просяците!

https://hotarena.net/laifstail/tezhak-udar-tiktok-zabranyava-prosyacite HotArena.net
ТЕЖЪК УДАР: TikTok забранява просяците!

Край на TikTok битките, които носят пари с просия. Заразната мода освен доходоносна за мнозина инфлуенсъри се оказа и доста опасна за децата. Липсата на всякакъв контрол пък позволяваше биещите се да изнудват последователите си, за да им пращат подаръци и така да печелят битката.

Отсега нататък собствениците на китайската платформа са въвели забрани, за да не могат да се ползват определени думи, с които се подканва към подаръци, показа проверка на „Телеграф“.

Богатство

Китайците са преценили, че този тип забавление, колкото и да е доходоносно, трябва да спре. Какво всъщност представляват TikTok битките – двама потребители с определено количество последователи правят лайв чат, който излъчват на живо, а потребителите на социалната мрежа ги гледат, пращат им подаръци, които са със стойността на реални пари. Който получи повече подаръци, печели битката. Масово в такива битки се впускаха родни инфлуенсъри, които притискаха последователите си да им изпращат т.нар. Гифчета, и за няколко години успяха да натрупат сериозно богатство. В последно време цели фамилии от компактно население се изхранват по този начин. Дори гастарбайтери от Германия и Западна Европа активно участват в TikTok битки, а след това спечелените пари пращат на роднините си в махалите. Тези средства са безконтролни. Оказа се – не само за нашия НАП, но и за европейските данъчни, както и за собствениците на китайското приложение.

Зарибени

Много деца пък са зарибени по TikTok битките и се оказа, че изпразват портфейлите на родителите си, стига да имат интернет банкиране и преди да се усетят, че им липсват средства от сметките. Отделно мобилните оператори позволяват плащания директно през техните акаунти, а похарчените за гифтчета пари се появяват доста по-късно, чак при получаването на сметката от родителите. Потребителят, който се бие пък, трябва да има достатъчен брой последователи, за да има и шанс да спечели някакви пари. За тази цел честа практика беше да се прекопира видео на известна личност в TikTok, примерно президента Тръмп или пък някой холивудски актьор, а копиращият леко да се показва встрани и така да трупа харесвания. Или т.нар. цъкане и табкане по екрана на телефона, които всъщност събират харесвания.

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.